Surowce

Zależnie od zastosowania danego produktu odpowiednio dobieramy surowce. Jeżeli pojawi się potrzeba użycia surowców nieznajdujących się w poniższym zestawieniu, jesteśmy w stanie na życzenie klienta nabyć je, a następnie poddać obróbce.  Surowce suszymy, po czym w stanie suchym przesiewamy, dzieląc je na różnej wielkości ziarna,
a także mieszamy z dodatkami modyfikującymi, które optymalizują jakości techniczne produktu. Poniżej znajduje się lista surowców, które obecnie poddajemy obróbce. Domieszki i inne produkty nie zostały wymienione (np. cement, dodatki przeciwpyłowe i barwniki).

 

MĄCZKI KWARCOWE
Zależnie od przeznaczenia zastosowania, mączki kwarcowe są powlekane, mieszane i łączone z innymi produktami, dlatego też nie ma potrzeby przetwarzania ich na miejscu pracy.



PIASKI KWARCOWE (wysoka zawartość SiO2)
Obróbce poddajemy wybrane rodzaje kwarcu. W zależności od dalszego zastosowania, doboru dokonujemy na bazie koloru, zawartości SiO2 lub formy ziarenek kwarcu. W ofercie szczególnie białe piaski kwarcowe o zawartości SiO2 ponad 99% dostępne w różnych frakcjach dla różnych produktów.



PIASKI KWARCOWE (niska zawartość SiO2)

Przetwarzamy również kwarc granulowany o zawartości SiO2 wynoszącej 97,2%. Nieco kanciasty kształt granulatu czyni go doskonałym dla zapraw wypełniających. Surowca tego używamy także do barwionego piasku.



MARMUR

Suszymy i przesiewamy granulaty marmuru zarówno o okrągłym jak i kanciastym kształcie. Dostępne w standardowych kolorach, m.in.: Naturalny Biały, Głęboka Czerń, Górski Potok, Kawa z Mlekiem i innych. Standardowe rozmiary kamieni: 2-4mm oraz 4-6mm. Pozostałe granulacje dostępne na specjalne zamówienie.